Egészen különleges üzletfilozófia, és az ahhoz szervesen illeszkedő enteriőr jellemzi az egyik legnépszerűbb bécsi gyógyszertárat. A Marien Apotheke szakított a hagyományos hűvös-fehér patika koncepcióval, és valami egészen egyedit hozott létre.
Az üzlethelyiség már több mint 100 éve egyetlen család tulajdona, s míg régen a nagymama saját vitaminos kenőcsöket és gyógyteákat alkotott, addig a mostani tulaj a teljes belső tér megújítását tűzte ki célul 2014-ben, a Walking Chair Design Studio közreműködésével. A régi tárgyak közül csak párat őriztek meg, közülük egyik az öreg óra, mely szorgalmasan ketyegve még mindig főhelyen őrzi a letűnt korok emlékét.
Az új koncepció egy barátságosan színes, akadálymentesített belső tér kialakítása volt, mely megfelelően bátorító környezetet teremt, a gyógyszertár HIV-pozitív betegeket is ellátó tevékenységéhez, és semmiképpen sem hasonlít egy megszokott patikára. A polcok és lámpák egyedi formája, a logók és színek ritmikus ismétlődése alkotja meg az izgalmas, mégis egységes arculatot.
Design és gyógyítás, művészet és terápia összekapcsolódik ezen a helyen, ahol nemrég egy kortárs szobrot, pontosabban egy drótból készült “térbeli rajzot” (ld. hátsó falon) is kiállítottak. Helmut Weiländer alkotása két ölelkező férfialakot ábrázol. (Pontos címe: gehalten/geborgen_marien-apotheke)
Hatalmas ötlet volt, hogy a világítótesteket elhasznált gyógyszerek csomagolásával dekorálták, illetve azokból készítették. Az alumínium és a műanyag újrahasznosítása elég körülményes, anyaguk azonban tökéletes alkotóeleme lehet egy színpompás lámpának, ami nemcsak kellemes, megnyugtató fényt ad, de érdekes árnyjátékot is varázsol a falakra.
A fényes, furcsa lámpatestek hatását a boltban egy ügyes húzással tükrökkel is megsokszorozták. A Sister Blister márka azóta önállóvá vált, és meghatározó stíluselemként jelenik meg orvoskongresszusok, és egyéb egészséggel kapcsolatos rendezvények berendezésében.
A Marien Apotheke példája is mutatja, hogy egy speciális küldetés felvállalásával (a bécsi gyógyszertárban pl. hallássérült munkatárs is dolgozik), illetve a kortárs művészet és design segítségével olyan egyéni üzletet lehet nyitni, amely bármely nagy vállalattal felveszi a versenyt.
Bódi Zsuzsa, shop designer, Bécs
Ne maradj le a többi posztról sem, kövesd a Boltberendezőt aFacebookon vagy iratkozz fel a Hírlevélre!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.