A kisebb alapterületű üzletekben nehézkes lehet kialakítani egy megfelelően jó próbafülkét. Sok kereskedő alul is értékeli fontosságukat, hiszen az idő nagy részében csak üresen állnak, foglalják a helyet. Ha valaki mégis próbálgat bennük, egy halom ruhát hagy maga után, amit aztán az eladó pakolhat szépen vissza a helyére. Pedig a próbafülkék (megléte és) minősége igen is sokat jelent a tényleges vásárlás és a forgalom szempontjából.
A vevőbarát próbafülke az üzletberendezés elengedhetetlen része kell, hogy legyen, amennyiben a bolt olyan árukat forgalmaz amely megkívánja a próbálgatást (ruha, kiegészítők). Nem is kell olyan túl sok minden a sikeres öltözőhöz.
1. Hely: Elég egy függönnyel leválasztott sarok, vagy falfelület. Ha a függönykarnis félkör alakú, a függönyt nyugodtan tarthatod széthúzva, mikor nincs vásárló a fülkében. Ezzel is csalhatsz kicsit. Mikor betoppan a vevő nagyobb, tágas teret lát, aztán, ha próbára kerül a sor, máris előáll a kényelmes próbafülke. Arra azért mindig ügyelj, hogy a vásárló megtalálja a próbafülkét. Ha "rejtett" öltözőt is használsz, jelezd megfelelő feliratokkal, hogy merre is található.
2. Függöny/ ajtó: Fontos, hogy a fülke körül a függöny, könnyen és megfelelően behúzható legyen. A vásárlók ki nem állhatják, mikor fél kézzel állandóan a függönyt kell huzogatni, mert mindig marad egy kis rés, amin bárki beláthat. Ugyanez a helyzet az ajtós próbafülkékkel is.
3. Világítás: A megfelelő fényforrás, világítás szintén alapkövetelmény. Ha elfogadsz egy tanácsot, ne fentről világítsd meg az öltöző terét. Sok nő számára előnytelen a közvetlen, erős, fentről érkező fényforrás. Ha a próbafülke kihangsúlyozza a vevők saját maguk által vélt apróbb hibáit, biztosan nem fognak szívesen próbálgatni nálad illetve a már felhúzott ruhát is előnytelenebbnek érezhetik*, mint amilyen.
4. Pakoló felület: A fogas ugyebár alap. Feldobhatod a fülkét, ha pl. 3 akasztót szerelsz fel a falra és festékkel vagy matricával föléjük írod: IGEN! NEM. TALÁN? A vásárlók biztos értékeli fogják majd a gesztust, ami segít nekik a döntésben. Illetve szükség van még olyan helyre is, ahova a vásárló pl. a táskáját, kabátját rakhatja le, vagy ahova leülhet. Ezekre remek megoldás egy kis szék, hokedli, puff vagy pad.
5. Textilek: A különböző textúrák, kényelmes, puha, minőségi textil anyagok kényelmesebbé varázsolhatják a próbafülkét. Ne spórolj a függönyön és válassz kellemes felületű padlót. Esetleg szerezz be egy plusz szőnyeget a fülkébe, a vevők komfort érzetének növelése érdekében. Minél jobban érzi magát a vevő annál tovább marad. És minél több időt tölt a boltban, annál nagyobb az esély a vásárlásra.
6. Tükör: A tükörrel nem lesz nehéz dolgod. Akkor jó, ha egyszerű és nagy. Legyen egész alakos és minél letisztultabb, akár fülkén belül vagy kívül található.
7. Tisztaság: A jó próbafülke mindig tiszta. Nem szemetes, nem poros, nem kupis. Ki szeretne egy rendetlen, elhanyagolt helyen próbálgatni?
8. Eladó: Nem csak a próbafülke, de az egész üzlet legfontosabb "tartozéka", a barátságos, segítőkész eladó. Aki nem dorgál meg azért, mert az előírt 5 ruhanemű helyett 6-ot viszel be magaddal próbálni. Aki hoz méretet, ha esetleg nem lenne megfelelő ami nálad van. *És aki megmondja az őszinte véleményét. Ha egy ruha nem áll jól (előnyösen) a vevőnek, akkor inkább ne vegye meg. Vegyen egy másikat. Viszont ha egy vevő nagyon ragaszkodik egy darabhoz, akkor kedvesen megemlíthetjük, hogy a ruha x napon belül, blokk ellenében visszacserélhető.
- képek forrása: http://www.pinterest.com/boltberendezo/ruha-bolt-design/ -
Még több inspirációra vágysz? Töltsd le ingyenes online magazinjainkat, pl. a 10 egyedi üzletdekorációs megoldás-t. Kattints!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.